09104962527
سبد خرید 0
>> >> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ
کالا برای:

انواع تابلو مذهبی و قرآنی

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

تابلو های مذهبی و قرآنی علاوه بر تزیین دیوار در مکان های مذهبی، برای کاربری های دیگر مانند مسکونی، اداری و تجاری نیز به کار می روند. برخی از این آثار مانند تابلو وان یکاد از فروش بسیار بالایی برخوردار هستند. استفاده از طرح های سنتی مانند ترنج، نقوش اسلیمی و ... موجب زیباتر شدن این آثار می‌شود. سوژه اصلی این طرح ها، آیات قرآنی، احادیث و دعاها در قالب خوشنویسی روی بوم نقاشی است. تابلو چهار قل، تابلو آیت الکرسی، تابلو ون یکاد، تابلو بسم الله و الله و نام های امامان از اصلی ترین موضوعات این نوع آثار چاپی هستند. در واقع خرید تابلو با موضوعات ذکر شده بیشتر از سایر سوژه ها می باشد.

نوشتار و خطوط مذهبی از دیرباز در فرهنگ ایرانی برای تزیین خانه ها مورد استفاده قرار می گرفت. اما با ورود تکنولوژی های جدید و استفاده از صنعت چاپ برای ارائه آثار با کیفیت بالا، انواع طرح های چاپی با موضوعات مذهبی نیز ارائه شدند. نماد و نشانه های مذهبی در فرهنگ ایرانی جایگاه ویژه ای دارند. از این رو در برخی از تصاویر چاپی از موضوعات این چنینی استفاده می شود. مفاهیم مذهبی به همراه طرح های سنتی، ترکیبی از خط نقاشی را ایجاد کرده است. در نتیجه این آثار جزو، انواع تابلو فاخر دسته بندی می شوند.

انواع تابلو مذهبی و قرآنی دکوراتیو

انواع تابلو مذهبی چاپی و دکوراتیو در حال حاضر از پرفروش ترین آثار مجموعه دکورآفیس هستند. برای این آثار دسته بندی متنوعی وجود دارد.. احادیث مشهور قرآن مانند چهار قل که شامل سوره های ناس، اخلاص، فلق و کافرون می باشد، در این نوع طرح ها به کار می روند. به این سوره چار قل نیز می گویند که ریشه در گویش گفتاری آن دارد. کاربرد این نوع احادیث بیشتر برای حفظ انسان از خطرات می باشد. هرچند که مشاهده تابلو مذهبی به عنوان یک عنصر تزیینی می تواند تاثیر شگرفی در آرامش روح و روان مخاطب داشته اشد.

یکی از آیات مشهور دیگر، آیت الکرسی است که مربوط به سوره بقره است. برخی از صفات ذاتی و فعلی خداوند در آیه ذکر شده اند. انواع تابلو مزین به این آیه با طرح های متنوع در بخش فروشگاه قرار داده شده اند. آیه مشهور دیگر، وان یکاد است. این آیه نیز برای محافظت در برابر چشم زخم کاربرد دارد. شاید بتوان گفت که میزان فروش تابلو ون یکاد، از سایر موضوعات مذهبی دیگر نیز بیشتر است. برخی دیگر از آیات و موضوعات مذهبی شامل موارد زیر می باشند:

  • آیه نور از سوره نور
  • اسامی امامان معصوم ( چهارده معصوم یا دوازده امام)
  • انواع احادیث و دعاها
  • صلوات
  • بسم الله و اسامی خداوند

مرکز فروش تابلو مذهبی و تابلو قرآنی در تهران

دکورآفیس یکی از مراکز فروش تابلو بوم مذهبی و قرآنی در تهران به شمار می رود که دارای فروش اینترنتی است. به همین دلیل مخاطبان می توانند از طریق سایت و مراجعه به بخش مذهبی، انواع تابلو دکوراتیو مد نظر خود را سفارش دهند. برخی از شرکت ها از آثار مذهبی به عنوان هدایای تبلیغاتی برای همایش یا سازمان های مختلف، استفاده می کنند. این مجموعه این نوع آثار را روی بوم نقاشی ارائه می کند. در برخی از آثار تبلیغاتی از متریال دیگری مانند چوب، فلز و ... نیز استفاده می شود.

خوشبختانه آثار چاپی با قیمت های مقرون به صرفه ای ارائه می شوند. قیمت تابلو با توجه به ابعاد بوم می تواند متغیر باشد. از این رو در هنگام انتخاب طرح باید به ابعاد بوم نقاشی نیز توجه شود. این آثار همگی به شیوه مدرن طراحی شده اند. در نتیجه با نوع طراحی فضاهای امروزی هماهنگی دارند. زیرا دکوراسیون داخلی بیشتر ساختمان ها، با شیوه مدرن طراحی شده است. به همین دلیل به راحتی می توانید یک تابلو مذهبی را با نوع چیدمان، مبلمان و طراحی فضا هماهنگ کنید.

 

ادامه مطلب ˅
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()