انواع رنگ ساختمانی

9 / 10
از 3 کاربر
کاغذ دیواری، پوستر دیواری و پارکت لمینت

شما عزیزان می توانید با خیالی آسوده کار رنگ و نقاشی منزل و محل کار خود را به اکیپ مجرب و با سابقه ما بسپارید و از این خدمات ما بهرمند شوید .

تزئینات داخلی دکور آفیس در اجرای انواع رنگ های ساختمانی فعال بوده و با قیمت مناسب در حداقل زمان کار شما را بخوبی انجام خواهد داد. 

رنگ ها دارای انواع و کیفیت های مختلفی هستند که بر اساس نوع استفاده ای که دارید باید یکی از آن ها را  انتخاب نمایید در ادامه توضیحاتی راجع به انواع رنگ ساختمانی ارائه می کنیم.

رنگ پلاستیک

یکی از انواع رنگ ساختمانی، رنگ پلاستیک است که استفاده از آن دارای مزایا و معایبی می باشد. برای استفاده از رنگ پلاستیک نیازی به حلال نفت نیست و با آب مخلوط می شود همچنین رنگ پلاستیک به راحتی قابل شستشو بوده و سرعت اجرای این نوع رنگ بالاست. رنگ پلاستیک سریع خشک می شود و بوی زننده ای ندارد. از معایب این رنگ نیز می توان به جذب آب توسط این رنگ اشاره کرد. رنگ پلاستیک برای در و پنجره مناسب نمی باشد.

رنگ روغن

رنگ روغن نیز از انواع قدیمی رنگ ها محسوب می شود و برای در و پنجره می توان از آن استفاده کرد. از رنگ روغن همچنین می توان به عنوان ضد زنگ نیز بهره برد.

رنگ روغنی براق

رنگ روغنی براق دارای مقاومت بالایی بوده و پوشش خوبی دارد. رنگ روغنی براق نور را به خوبی منعکس می کند و باعث روشن شدن فضا می شود ولی ایرادات زیرکاری با استفاده از این رنگ مشخص می شود.

رنگ روغنی مات

مات بودن این نوع از رنگ روغنی مانع از انعکاس نور می شود و ایرادات گچکاری را کمتر از نوع براق آن نمایان می کند. پاک کردن رنگ روغنی مات از رنگ روغنی براق راحت تر بوده و جای دستمال بر روی دیوار باقی نمی ماند. از معایب رنگ روغنی مات نسبت به شفاف می توان به پوشش کمتر آن نسبت به براق و بوی زیاد آن اشاره کرد.

رنگ مولتی کالر

بر روی هر سطحی می توان از رنگ مولتی کالر استفاده کرد و نوعی رنگ دکوراتیو به حساب می آید که لایه ای نازک بر روی دیوار ایجاد می کند. این رنگ گرد وغبار را جذب نمی کند و برای مکان های شلوغ مناسب است. قابل ترمیم بودن این رنگ از مزایای رنگ مولتی کالر می باشد. این رنگ بویی ندارد و به سرعت خشک می شود.

رنگ بلکا

رنگ بلکا به عنوان یکی از انواع رنگ ساختمانی نوعی پوشش سلولزی بوده و بسیار هم مقرون به صرفه است. از مزایای استفاده از این رنگ می توان به عدم نیاز به زیر سازی و قابل شستشو بودن و ترمیم آسان و مقاومت آن در برابر رطوبت آن اشاره نمود.

رنگ پتینه

این رنگ نیز دکوراتیو و هنری محسوب می شود و برای سطوح مختلف قابل اجراست. این رنگ قابل شستشو بوده و بسیار دلنشین است و کثیفی را دیر نشان می دهد.

رنگ آکرلیک

برای ایجاد بافت بر روی سطوح مختلف از این رنگ استفاده می شود. رنگ آکرلیک به شکل مات و نیمه مات و براق عرضه می شود ولی براقیت آن از رنگ روغنی کمتر است. این رنگ دارای پوشش زیادی است و نیازی به حلال نفتی ندارد و قابلیت شستشوی بالایی دارند. از این رنگ نمی توان برای در و چهارچوب استفاده نمود.

ارسال نظر

علي رضا : هزينه نقاشي يك واحد 85 متري
0 0
لطفا هزينه نقاشي يك واحد 85 متري را اعلام كنيد. آدرس تهران- سيد خندان
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :